Find a Person

We have a range of locations and representatives throughout New Zealand that support our livestock, wool, real estate, retail and water businesses. Look for a location or rep near you, then use the filters or a keyword to narrow your search.

Filter:
Geolocation Proximity (field_geofield)

Units: Kilometers

Client Coordinates
Value in decimal degrees. Use dot (.) as decimal separator.
Filter By
578 Result(s)
Aaron Gravatt
Retail Sales Manager - Northland
Northland
Aaron Thompson
Technical Horticultural Representative
Blenheim
Aimee Henderson
Store Manager
Cambridge
Alan Aldridge
Dairy/Sheep/Beef/Deer Rep - Taupo
King Country
Alan Steel
Technical Field Representative
Rangiora
Alastair McConnachie
Technical Field Representative
Wellsford
Alastair Reed
Technical Horticultural Representative
Katikati
Aletta Lovell
Store Manager
Hawera
Alex Ball
Technical Horticultural Representative
Te Puke
Alex Chrisp
Sheep & Beef Rep - Gisborne
East Coast
Alex Clark
Technical Field Representative
Otautau
Alex Horn
Sheep & Beef Rep - Amberley/Hawarden/Amuri
Canterbury
Alex Stewart
Sheep & Beef Rep
Feilding
Alice Mckerchar
Store Manager
Heriot
Alicia Donehue
Store Manager
Temuka
Alistair Flett
Wool Representative
South Canterbury/Central Otago
Allan Brown
Sheep & Beef Rep - Cromwell/Central Otago
Otago
Allan Carlene
Technical Field Representative
Otautau
Allan Jones
Dairy Coordinator - Morrinsville/Te Aroha
Waikato
Allan Jones
North Island Wool Procurement
Napier
Allister Gibson
Technical Field Representative
Winton
Andrea Miller
Retail Sales Manager
Te Awamutu
Andrea Straith
Store Manager
Invercargill
Andrew Baker
Store Manager
Winton
Andrew Baxter
Sales & Design Engineer
Mid/South Canterbury
Andrew Brosnahan
Technical Field Representative
Timaru
Andrew Drummond
Technical Field Representative
Mid Canterbury, South Canterbury
Andrew Gibson
Area Livestock Manager
Taranaki
Andrew Gillam
Retail Sales Manager - Taranaki & Manawatu
Taranaki
Andrew Gordon
National Water Manager
National
Andrew Leggett
Dairy Rep - Feilding
Feilding
Andrew Martin
Regional Livestock Manager
Southland
Andrew McKay
Sheep & Beef Rep - Masterton
Wairarapa
Andrew McNeil
Technical Horticultural Representative
Hastings
Andrew McWhannell
Technical Field Representative
Cheviot
Andrew Patterson
Southland Sales Manager
Southland
Andrew Person
Sheep & Beef Rep - Pukekohe
Pukekohe
Andrew Reyland
National Dairy Genetics Coordinator
Waikato
Andrew Young
Technical Field Representative
Richmond, Motueka
Andrew Yule
Sheep & Beef Rep - Wyndham
Southland
Andy Anderson
Wool Representative
Hawkes Bay/Taihape
Andy Cunningham
Dairy Rep - Geraldine
South Canterbury
Andy Jennings
Sheep & Beef Rep
Martinborough
Andy Transom
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Awamutu
King Country
Angela Couper
Store Manager
Outram
Angela Dolman
Crop Monitoring Coordinator
East Coast
Angela Fergusson
Store Manager
Taumarunui
Angela Parkinson
Store Manager
Masterton
Anna Christensen
Store Manager
Eketahuna
Anne-Marie Forsyth
Store Manager
Christchurch
Anthony Bell
Technical Field Representative
Wanganui
Anton Herselman
Crop Monitoring Coordinator
Bay of Plenty
Armyn Sanders
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Akau/Waingaro
Waikato
Arn Smith
Sheep & Beef Rep - Wairoa
East Coast
Arnold van Straalen
Technical Horticulture Representative
Bay of Plenty
Ashleigh Fletcher
Store Manager
Canterbury
Athol Earl
Sales Manager
Canterbury, West Coast
Barry Fox
Livestock Manager - Dairy
Canterbury
Barry McAlister
Sheep & Beef Rep - Winton
Southland
Belinda Wilson
Technical Field Representative
Hawera
Ben Beadle
Deer Specialist - Te Anau
Southland
Ben Gordon
Dairy/Sheep/Beef Rep - Cambridge
Waikato
Ben McKerchar
Sheep & Beef Rep - Invercargill
Southland
Ben Southen
Dairy Rep (Key Account Co-Ordinator) - Darfield
Canterbury
Ben Wright
Sheep & Beef Rep
Feilding
Bernie McGahan
Regional Livestock Manager
Northland
Bill Harrison
Sheep & Beef Rep - Pio Pio/Te Kuiti
King Country
Bill Mahood
Technical Horticultural Representative
Kerikeri
Bjorn Andersen
Area Livestock Manager - Dannevirke/Pahiatua
Dannevirke
Blair Deaker
Technical Horticultural Representative
Cromwell
Blair McLean
National Winery Account Manager
Blenheim
Blair Murdoch
Area Sales Manager
Canterbury
Bodean McGhie
Store Manager
Carterton
Brad Osborne
Area Livestock Manager - South Auckland
Pukekohe
Brad Unsworth
Store Manager
Huntly/Te Kauwhata
Bradley Jensen
Store Manager
Te Puke
Brendan McQuade
Regional Manager
Upper North Island
Brenden Clay
Dairy Rep - Invercargill/Otautau
Southland
Brent Chappell
Sheep/Beef Rep - Matamata
Waikato
Brent Taylor
Sheep & Beef Rep - Dunedin
Otago
Brenton Giddens
Sheep & Beef Rep - Wapukurau
Waipukurau
Brett Law
Technical Field Representative
Gisborne
Brian Diamond
Sheep & Beef Rep
Wairarapa
Brian McCutcheon
Retail Sales Manager - Mid/South Canterbury
Mid/South Canterbury
Brook Cushion
Dairy/Sheep/Beef Rep - Morrinsville
Waikato
Bruce Dunbar
Sheep & Beef Rep - Fairlie
South Canterbury
Bruce Marriott
Store Manager
Gisborne
Bruce McKinney
Store Manager
Whakatane
Bruce Ryan
Sheep & Beef Rep - Hastings
Hawke's Bay
Bryan Burt
Store Manager
Dannevirke
Bryce Ferguson
Sheep & Beef Rep - Te Anau
Southland
Butch Cashell
Technical Field Representative
Taihape
Cain Braithwaite
Retail Sales Manager - Otago
Otago
Cain Braithwaite
Area Sales Manager
Alexandra
Callum McCrostie
Sheep/Beef/Dairy Rep - Taumarunui
King Country
Callum McDonald
Livestock Genetics Rep
Lower South Island
Callum Stewart
National Genetics Manager, Auctioneer
National
Calvin Leen
Sales Manager
Mid Canterbury, South Canterbury
Calvin Thomson
Sheep & Beef Rep - Tuatapere
Southland
Cam Heggie
Livestock Genetics Rep & Auctioneer - Hamilton
Northland, South Auckland, Waikato, King Country
Cameron Gray
Sheep & Beef Rep - Waimate
South Canterbury
Cameron McDonald
Technical Field Representative
Taranaki
Cameron Smith
Dairy/Sheep/Beef Rep - Pahiatua
Pahiatua/Dannevirke
Campbell Harding
Sheep & Beef Rep -Ohakune/Raetihi
Ohakune
Camron Meade
Waikato Sales Manager
Waikato
Carlos Cressy
Store Manager
Te Kuiti
Carmen Pieterse
Crop Monitoring Coordinator
Pukekohe
Charlotte Darling
Store Manager
Martinborough
Chaz Woodhouse
Sheep & Beef Rep - Blenheim
Tasman
Chris Adam
Regional Manager
Upper South Island
Chris Elliott
Dairy/Sheep/Beef Rep - Pukekohe
Pukekohe
Chris Fife
Dairy/Sheep/Beef Rep - Dargaville
Northland
Chris Hall
Technical Field Representative
Stratford
Chris Hurlstone
Sheep & Beef Rep - Gisborne
East Coast
Chris Kelly
Technical Field Representative
Canterbury
Chris Payne
Wool Representative
East Coast
Chris Ryan
Dairy/Sheep/Beef Rep - Te Awamutu
Waikato
Chrissy Murray
Technical Field Representative
Hawera
Christine Cornelius
Store Manager
Waipapa, Kerikeri
Claire Graham
Store Manager
Fairlie
Clayton Lucas
Lower South Island Service Manager
Timaru
Clayton Lucas
Lower South Island Service Manager
Timaru
Cody Clark
Sheep & Beef Rep - Gisborne
East Coast
Colin Saunderson
Dairy Rep - Pukekohe
Pukekohe
Corrina Medley
Store Manager
Wyndham
Cory Duckworth
Dairy/Sheep/Beef Rep - Tokoroa/Putaruru
Waikato
Craig Bates
Sales Manager
Otago
Craig Dempster
Sheep & Beef Rep - Balclutha
Otago
Craig Harvey
Sheep & Beef Rep
Dannevirke
Craig Knight
Sheep & Beef Rep - Wanaka
Otago
Craig Lamb
Area Sales Manager
Helensville
Craig Milne
Sheep & Beef Rep - Tokanui
Southland
Craig Newell
National Business Development Manager
Canterbury
Craig Reiche
Sheep & Beef Rep - Pukekohe
Pukekohe
Craig Taylor
Dairy Coordinator - Takaka
Tasman
Craig Trembath
Sales Manager
Craig Watson
Technical Horticultural Representative
Christchurch
Craig Wymer
Store Manager
Huntly/Te Kauwhata
Daile Jones
Store Manager
Methven
Dan Marsden
Service Foreman
Rangiora
Dan Pavey
Technical Field Representative
Oamaru
Dan Robertson
Store Manager
Kaitaia
Danielle Boyd
Wool Representative
Northland
Darrin Mills
Key Account Manager
Alexandra
Darryl Jones
Technical Field Representative
Taupo
Darryl Malcolm
Sheep & Beef Rep
Wanganui
Darryl Williamson
Dairy/Sheep/Beef Rep - Whangarei
Northland
Daryl Paskell
Wool Representative
Southland
Dave Burridge
South Island Sales Manager
Canterbury
Dave Stuart
Dairy/Sheep/Beef Rep - Paeroa/Coromandel
Waikato
David French
Technical Horticultural Representative
Motueka
David Gash
Store Manager
Taupo
David Henderson
Sales Manager
Southland
David Lilley
Sheep & Beef Rep - Roxburgh
Otago
David Morrison
Sheep & Beef Rep - Riversdale/Gore
Southland
David Walker
Dairy Rep - Eastern Southland/Gore
Southland
David Wheeley
Technical Field Representative
Winton
Dayne Paton
Technical Field Representative
Rangiora
Dean Strickland
Wool Express Driver
Hawke's Bay
Dean Cook
Dairy/Sheep/Beef Rep - Matamata
Waikato
Dean Evans
Regional Livestock Manager
Waikato
Dean Lindsay
Sheep & Beef Rep
Dannevirke
Dean May
Dairy/Sheep/Beef Rep - Kaitaia
Northland
Deb Wilkinson
Velvet Administrator
Christchurch
Debbie Meikle
Store Manager
Cheviot
Debra Odonnell
Store Manager
Amberley
Dillon Kavanagh
Technical Horticultural Representative
Cromwell
Dion Schreiber
Technical Field Representative
Don McGregor
Sheep & Beef Rep - Waipukurau
Waipukurau
Doug Burnell
Technical Field Representative
Piopio
Doug McKay
Wool Representative
Central/Mid Canterbury
Doug Mercer
Sales and Design Manager
National
Doug Mercer
Sales & Design Manager
Rangiora
Duncan Fletcher
Fruitfed Supplies National Manager
Auckland
Edie Neill
Technical Field Representative
Taumarunui
Emma Pollitt
Livestock Genetics Rep -Gisborne/Wairoa
East Coast
Emma Thompson
Store Manager
Piopio
Eric Heta
Dairy Specialist - Whangarei
Northland
Finn Kamphorst
Dairy/Sheep/Beef Rep - Rotorua
Bay of Plenty
Gareth Kean
Technical Field Representative
Heriot
Gareth Williams
Sheep & Beef Rep
Taihape
Garry Quayle
Sales & Design Engineer
Rangiora
Garth Cleland
Retail Sales Manager - Southland
Southland
Gary McCurrach
Store Manager
Hastings
Gary Speers
Technical Horticultural Representative
Hastings
Gavin Harris
Technical Field Representative
Masterton
Gay Gibson
Store Manager
Hamilton
Geoff Horrobin
Technical Field Representative
Masterton
Gerard de Rooy
Bloch & Behrens Contract Manager
Canterbury
Gerard Shea
Sheep & Beef Rep - Palmerston
Otago
Gerry O'Neil
Technical Field Representative
Fairlie
Glen Terry
Technical Field Representative
Feilding
Glenn Peddie
Sheep and Beef Rep - Darfield/Canterbury
Canterbury
Graeme Bell
Wool Representative
Central Otago
Graeme Lemin
National Sales Manager
Graeme McCleely
Technical Field Representative
Takaka
Graham Kinsman
New Zealand Deer Genetics Manager
National
Grant Edwards
General Manager Wool
Grant Nordstrom
Regional Livestock Manager
Canterbury, West Coast
Grant Pallister
Dairy/Sheep/Beef Rep - Wellsford
Northland
Grant Robinson
Technical Horticultural Representative
Cambridge
Greg Clearwater
Sheep & Beef Rep - Gore
Southland
Greg Cook
Sheep & Beef Rep - Mayfield
Mid Canterbury
Greg Lewis
Technical Horticultural Representative
Katikati
Greg Uren
Sheep & Beef Rep - Fairlie/Temuka
Mid Canterbury, South Canterbury
Guy Cornelius
Store Manager
Rakaia
Hamish Black
Retail Sales Manager - Canterbury
Canterbury
Hamish Drennan
Key Account Manager
Canterbury
Hamish Holst
Sheep & Beef Trainee Rep - Blenheim
Tasman
Hamish Mackie
Technical Horticultural Representative
Katikati
Hamish Marshall
Technical Field Representative
Canterbury
Hamish McCallum
Technical Field Representative
Manawatū-Whanganui
Hamish Milner
Store Manager
Darfield
Hamish Wills
Dairy/Sheep/Beef Rep - Matamata/Putaruru
Waikato
Hannah Greaves
Technical Horticultural Representative
Hastings
Hannah Nicholls
Store Manager
Greymouth
Harvey Falloon
Sheep & Beef Rep
Wanganui
Hayden French
Technical Horticultural Representative
Richmond
Hayley Fodie
Store Manager
Otautau
Henry Wardell
Technical Field Representative
Amberley
Ian Hopkirk
Wool Representative
Manawatu/Whanganui/Taumarinui
Ian Munro
Dairy/Sheep/Beef Rep - Whangarei
Northland
Ian Rissetto
Sheep & Beef Rep - Wairoa
East Coast
Isaac Vujcich
Technical Field Representative
Waipapa
Jack Cartridge
Sheep & Beef Trainee Rep - Christchurch
Canterbury/Mid Canterbury
Jacqui Aitken
Store Manager
Ranfurly
Jaimee Elder
Technical Field Representative
Tuatapere
James Hamilton
Dairy Rep - Mayfield
Mid Canterbury
James Holland
Sheep/Beef/Dairy Rep - Murchison
Tasman
James Inglis
Store Manager
Motueka
James O'Brien
Sales & Design Engineer
Rangiora
James Parsons
Technical Field Representative
Waipukurau
Jamie Cunninghame
National Dairy Specialist
National
Jamie Hayward
Regional Livestock Manager - East Coast
East Coast
Jamie Molloy
National Livestock Supply Chain Manager
National
Jamie Yates
Technical Field Representative
Jan Coutts
Store Manager
Timaru
Jared Manihera
Wool Representative
Otago
Jason Bolton
Technical Field Representative
Stratford
Jason Everson
Wool Product & Innovation Manager
Canterbury
Jason Fraser
Sales & Operations Manager
Tasman
Jason Robson
Technical Field Representative
Lumsden
Jayden Crawley
Sheep & Beef Rep - Outram
Otago
Jed Cuthbertson
Sheep & Beef Trainee Rep - Dunedin/Palmerston
Otago
Jeff McFarlane
Technical Field Representative
Lumsden
Jeff See
Dairy Rep - Stratford/Taranaki
Taranaki
Jennifer Mathieson
Technical Field Representative
Jeremy Darby
Area Sales Manager
Hastings
Jess Linwood
Store Manager
Kurow
Jesse Clark
Technical Horticultural Representative
Pukekohe
Jesse Houston
Sheep & Beef Rep - Rangiora/Canterbury
Canterbury
Jimmy Bowden
Horticultural Product Manager
Hastings
Jo Clough
Store Manager
Otorohanga
Joanne Barrow
Store Manager
Ohakune
Joanne Brooks
Store Manager
Murchison
Joe Blakiston
Sales Manager
Tasman, Marlborough
Joe Higgins
Regional Livestock Manager
Mid Canterbury, South Canterbury
John Duder
Northland Sales Manager
Whangarei
John Duffy
Regional Livestock Manager
Otago
John Elworthy
Dairy/Sheep/Beef Rep - Te Awamutu
Waikato
John Farrell
Sheep & Beef Rep - Methven
Mid Canterbury
John Grainger
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kuiti
King Country
John Hellewell
Technical Field Representative
Heriot
John McKone
South Island Head Auctioneer - Amberley
Canterbury
John O'Neill
Regional Manager
Lower South Island
John Pullin
Wool Express Driver
Canterbury
John Rawcliffe
Dairy Rep - Eastern Southland/Gore
Southland
John Shanks
Store Manager
Te Anau/Southland
John Williams
Deer Specialist - Dunedin
Otago
Jon Nutt
Technical Field Representative
Huntly/Te Kauwhata
Jonathan Morgan
Technical Field Representative
Wyndham, Invercargill
Jonny La Trobe
Technical Horticultural Representative
Hastings
Jonny Richards
Technical Horticultural Representative
Richmond
Jonty Hyslop
Sheep & Beef Rep - Timaru
South Canterbury
Jonty Le Lievre
Dairy/Sheep/Beef Rep - Hastings
Hawke's Bay
Jordan Cox
Technical Horticulture Representative
Hastings
Joseph Stewart
Dairy Rep - Whakatane
Bay of Plenty
Joseph Watts
Technical Field Representative
Waipukurau
Josh Cowan
Sheep/Beef/Dairy Rep - Masterton
Wairarapa
Josh Dalziel
Technical Field Representative
Waimate
Josh Mitchell
Technical Horticultural Representative
Whakatane
Judy Strawbridge
Store Manager
Waipukurau
Julia Young
Store Manager
Richmond
Julian Daly
General Manager Corporate Affairs
Julie Harris
Store Manager
Balclutha
Juliette Lewis
Store Manager
Leeston
Justin Cameron
Store Manager
Matawai
Kaleb Bolton
Technical Field Representative
Culverden
Kate Tiffen
Store Manager
Cromwell
Kath Lee-Jones
Technical Horticultural Representative
Ohakune
Katy Mathyssen
Store Manager
Helensville
Keith Willson
Sheep & Beef Rep - Omakau
Otago
Keith Wilsher
Sheep & Beef Rep
Wanganui
Kelly Sullivan
Store Manager
Manawatū-Whanganui
Kelvin Sadler
Sheep & Beef Rep - Waimate/Kurow
South Canterbury
Kelvin Wilson
Sheep & Beef Rep - Oamaru
North Otago
Ken Lee
Service Foreman
Ashburton
Ken Roberts
Sheep & Beef Rep
Wanganui
Kerin Lange
Sales & Design Engineer
Rangiora
Kerry Davidson
Technical Field Representative
Eketahuna
Kerry Flintoff
Sheep & Beef Rep
Marton
Kerry Shaw
Sheep & Beef Rep - Christchurch
Canterbury
Kevin Brown
Dairy Specialist
Whangarei
Kevin Mortensen
Regional Livestock Manager - Te Kuiti
King Country
Kevin Rowe
Sheep & Beef Rep - North Canterbury
Canterbury
Kevin Waldron
Wool Representative
Otago
Kirk Pierce
Sheep & Beef Rep - Invercargill
Southland
Kirsten Ellmers
Technical Horticultural Representative
Gisborne
Kody Boyce
Technical Field Representative
Marton
Kylie Manihera
Store Manager
Alexandra
Kylie Marsh
Store Manager
Culverden
Lance Paganini
Wool Express
Whangarei
Lance Patterson
Wool Express
Wanganui
Lara Dunningham
Technical Horticultural Representative
Hastings
Lars Hardy
Sheep & Beef Trainee Rep - Waimate
South Canterbury
Lauran Bungard
Store Manager
Milton, Lawrence
Lawrence Paskell
Wool Representative
Southland
Lea Sorensen
Crop Monitoring Coordinator
Northland
Leigh Falleni
Technical Field Representative
Waikato
Leighton Hammond
Technical Field Representative
Len Sheeran
Sheep/Beef/Deer Rep - Pio Pio/Te Kuiti
King Country
Lester Howden
Technical Field Representative
Gore
Lewis Aperahama
Store Manager
Hastings
Lindsay Duffy
Store Manager
Waikato
Liz Morton
Store Manager
Roxburgh
Lockie Shanks
Sheep & Beef Rep
Dannevirke
Loryn Robertson
Technical Field Representative
Otago
Luke Bottriell
Crop Monitoring Coordinator
Hastings
Luke Renton
Sheep & Beef Rep - Katikati/Tauranga
Bay of Plenty
Luke Turfus
Technical Field Representative
Lyle Smart
Dairy Coordinator - Stratford/Taranaki
Taranaki
Lynda Bloomfield
Store Manager
Mayfield
Malcolm Duncan
Technical Horticultural Representative
Christchurch
Marcus Loader
Wool Representative
Wairarapa
Maree Ferriman-Smith
Technical Field Representative
Fairlie
Maree Mather
Wool Representative
Bay of Plenty/Waikato/King Country
Marianne McEwan
Store Manager
Waikato
Mark Bradley
Technical Field Representative
Dargaville
Mark Bulwer
Technical Field Representative
Te Awamutu
Mark Cairns
Technical Horticultural Representative
Hastings
Mark Cosgriff
Technical Horticultural Representative
Alexandra
Mark Crooks
Sheep & Beef Rep - Pahiatua
Pahiatua/Dannevirke
Mark Cuttance
Livestock Manager - Dairy
Southland
Mark Enevoldsen
Technical Field Representative
Matamata
Mark Grimward
Technical Field Representative
Alexandra
Mark Harden
Store Manager
Rangiora
Mark Houghton
Sheep & Beef Rep - Waipukurau
Waipukurau
Mark Hunter
Wool Express
Invercargill
Mark Jones
Technical Field Representative
Dannevirke
Mark Kapa
Store Manager
Dargaville
Mark Langdon
Technical Horticulture Representative
Gisborne
Mark Le Compte
Technical Horticultural Representative
Blenheim
Mark Milne
Area Sales Manager
Tasman
Mark Milne
Retail Sales Manager - Tasman
Tasman
Mark Neil
Dairy Rep - Stratford/Taranaki
Taranaki
Mark Prosser
Technical Field Representative
Murchison
Mark Robinson
Area Sales Manager
Kerikeri
Mark Wootton
Technical Field Representative
Whakatane
Mark Yeates
Area Livestock Manager/Head Auctioneer
North Otago
Martin Higham
Store Manager
Feilding
Martin Topp
Technical Field Representative
Whangarei
Marty Cashin
Sheep/Beef/Dairy Rep - Taumarunui
King Country
Martyn Phillips
Regional Manager
Hastings
Mason Birrell
Sheep & Beef Rep - Wairoa
East Coast
Matt Holmes
Sheep & Beef Rep - Hawarden/Waikari/Amberley
Canterbury
Matt Langtry
North Island Livestock Manager
Feilding
Matt Lorck
Sheep & Beef Rep - Waipukurau
Waipukurau
Matt Stachurski
Store Manager
Matamata
Maurice Stewart
Area Livestock Manager
Feilding
Max Cumpstone
Technical Field Representative
Waikato
Michael Buchanan
Sheep & Beef Rep - Ashburton
Mid Canterbury
Michael Hegarty
Technical Field Representative
Hastings
Michael Mercer
Store Manager
Rotorua
Michael Redward
Store Manager
Wairoa
Michael Thompson
Store Manager
Waimate
Michalle Hagan
Store Manager
Otago
Michele Smith
Store Manager
Wellsford
Michelle Rule
Store Manager
Palmerston
Michelle Vining
Technical Field Representative
Pukekohe
Mike Dyball
Technical Field Representative
Katikati
Mike Gill
Sheep & Beef Rep - Lumsden
Southland
Mike Laing
Dairy/Sheep/Beef Rep - Whangarei
Northland
Mike Lissington
Retail Sales Manager - Waikato
Waikato
Mike McCullough
Sales Manager
Bay of Plenty
Mike Pritchard
Iwi Relationship Manager
National
Mike Treloar
Technical Horticultural Representative
Blenheim
Mike Van der Linden
Dairy Rep - Eastern Southland/Gore
Southland
Milly Hailes
Store Manager
Canterbury
Milton Munro
Technical Team Manager
Invercargill
Mindy Matchitt
Store Manager
Te Awamutu
Mitch Carter
Technical Field Representative
Canterbury
Morice Stratford
Sheep & Beef Rep - Blenheim
Tasman
Murray Coutts
Deer Specialist - Timaru
Mid Canterbury, South Canterbury
Murray Johnston
Store Manager
Gore
Nate Lamb
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kuiti
King Country
Nathaniel Turner
Technical Field Representative
Ohakune
Neil Carter
Dairy Rep - Timaru
South Canterbury
Neil Common
Area Livestock Manager - Hawkes Bay
Hawke's Bay
Neil Dunderdale
Technical Field Representative
Waikato
Neil Martin
Technical Field Representative
Palmerston
Nic Denton
Sheep & Beef Rep - Cheviot
Canterbury
Nicholas Kininmonth
Technical Horticultural Representative
Blenheim
Nick Berry
General Manager Retail & Water
Nick Kole
Area Sales Manager
Nelson
Nicky Fisher
Store Manager
Oamaru
Nigel Thorp
Technical Horticultural Representative
Motueka
Nikki Barbarich-Waikari
Technical Field Representative
Gisborne
Olivia Callaghan
Store Manager
Lumsden
Olivia Rhodes
Technical Field Representative
Rangitikei
Palle Petersen
Bloch & Behrens General Manager
Canterbury
Patsy Matthews
Technical Horticultural Representative
Levin
Paul Anthony
Dairy Rep - Balclutha
Otago
Paul Bayes
Sheep & Beef Rep - Hastings
Hawke's Bay
Paul Hansford
Service Foreman
Timaru
Paul Harper
East Coast Sales Manager
East Coast
Paul Henry
Technical Field Representative
Gore
Paul Holden
Technical Field Representative
Hastings
Paul Jefferies
Dairy Rep
Feilding
Paul Kahaki
Technical Field Representative
Gisborne
Paul Mitchell
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kuiti
King Country
Paul Pearce
Sheep & Beef Rep - Gore/Heriot
Southland
Paul Peterson
Sheep & Beef Rep
Hunterville
Paul Verdonk
Technical Field Representative
Kurow
Paul Wiltshier
Area Sales Manager
Bay of Plenty
Paul Wolt
Store Manager
Kaikohe
Pauline Pottinger
Store Manager
Blenheim
Pete McNaughton
Crop Monitoring Coordinator
Ashburton
Peter Barnes
Area Livestock Manager - Blenheim
Tasman
Peter Bridgeman
Wool Express Driver
Gisborne
Peter Crean
Canterbury Sales Manger
Canterbury
Peter Forrest
Dairy Coordinator
Feilding
Peter Gordon
Store Manager
Katikati
Peter Gordon
Store Manager
Katikati
Peter Henderson
Sheep/Beef/Dairy Rep - Taupo
King Country
Peter McCusker
Wool Representative
North Canterbury/Marlborough/Tasman
Peter McKnight
Technical Field Representative
Mayfield
Peter Moore
General Manager Livestock Ventures & Partnerships
Hamilton
Peter Mortimer
Key Account Manager
Blenheim
Peter Newbold
General Manager Livestock & Real Estate
Peter Scott
Chief Financial Officer
Peter Taylor
Regional Livestock Manager
Tasman
Phil Egan
Technical Horticultural Representative
Gisborne
Phil Martin
Dairy/Sheep/Beef Rep - Te Kauwhata/Huntly
Waikato
Phil Oates
Technical Field Representative
Kaikohe
Phil Owen
Dairy Rep - Opotiki
Bay of Plenty
Phil Simons
Technical Field Representative
Invercargill
Phil Transom
Sheep & Beef Rep
Feilding
Phill Bloomfield
Technical Field Representative
Ashburton
Phillip Dasler
Area Sales Manager
Blenheim
Racheal Davis
Technical Field Representative
Blenheim
Rachel Shearer
General Manager Human Resources
Regan Craig
Dairy/Sheep/Beef Rep - Morrinsville
Waikato
Remco Coenra
Store Manager
Whangarei
Rex Madden
Store Manager
Waikato
Rex Playle
Dairy Rep - Masterton
Wairarapa
Rhys Bargh
Sheep & Beef Trainee Rep - Pukekohe
Pukekohe
Richard Ashworth
Sheep & Beef Rep - Methven
Mid Canterbury
Richard Griffiths
Technical Horticultural Representative
Hastings
Richard Lamb
Sheep/Beef/Dairy Rep - Taupo
King Country
Richard Olds
Head of Supply Chain
Rihi Brown
Sheep & Beef Rep
Martinborough
Rob Cochrane
South Island Wool Procurement
Canterbury
Rob Harvey
Sheep & Beef Rep - Pleasant Point
South Canterbury
Rob Lynskey
Wool Representative
North Canterbury/West Coast
Rob Webb
Store Manager
Taihape
Robbie Jennings
Store Manager
Levin
Robbie Lash
Dairy/Sheep/Beef Rep - Greymouth
West Coast
Robert Trott
Technical Field Representative
Leeston
Robert Wards
Technical Horticultural Representative
Christchurch
Robin Jamieson
Technical Field Representative
Oamaru
Rod Kamphorst
Senior Livestock Rep
Bay of Plenty
Rod Naylor
Sheep & Beef Rep - Oamaru
North Otago
Rod Sands
Sheep & Beef Rep - Geraldine
South Canterbury
Rod Whale
Technical Manager - Livestock
Canterbury
Roddy Bridson
Dairy Rep - Invercargill/Otautau
Southland
Rodney French
Technical Horticultural Representative
Richmond
Roger Collins
Technical Field Representative
Gore
Roger Gillam
Key Account Manager
Bay of Plenty
Roger Irvine
Store Manager
Geraldine
Roger Lamb
National Operations Manager- Livestock
Waikato
Roger Sluys
Upper South Island Service Manager
Ashburton
Ron Schroeder
Deer Specialist
Tasman, Canterbury, West Coast
Ron Walters
Iwi Relationship Manager
National
Ross Calman
Wool Administration Manager
Napier
Ross MacAlister
Dairy/Sheep/Beef Rep - Kaikohe
Northland
Ross MacDonald
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kuiti
King Country
Ross McKee
Sheep & Beef Rep - Riversdale/Gore
Southland
Ross Sutherland
Sheep & Beef Rep - Kaikoura
Tasman
Roy Allen
Sheep & Beef Rep - Pukekohe
Pukekohe
Russell Moloney
Sheep & Beef Rep - Balclutha
Otago
Russell Smith
Technical Field Representative
Te Kuiti
Ryan Dowling
Sheep/Beef/Dairy Rep - Ranfurly
Otago
Ryan Shannon
Livestock Genetics Rep
Manawatū-Whanganui
Sally Hamerton
Store Manager
Hunterville
Sally Sinclair
Store Manager
Ashburton
Sam Brown
Sheep & Beef Rep - Darfield/Raikaia
Canterbury/Mid Canterbury
Sam Jarrett
Technical Field Representative
Darfield
Sam Riley
Sheep & Beef Rep - Invercargill
Southland
Sam Wright
Sheep & Beef Rep - Hastings
Hawke's Bay
Sarah Mills
Technical Field Representative
Otago
Sarah Swinbourn
Technical Field Representative
Milton, Lawrence
Scott Daubney
Technical Field Representative
Waikato
Scott Kenney
Store Manager
Stratford
Shaan Featherstone
Dairy/Sheep/Beef Rep - Hamilton
Waikato
Shane Cohen
Retail Sales Manager - Wairarapa/Hawke's Bay/East Coast
Wairarapa/Hawke's Bay/East Coast
Shane Gerken
South Island Livestock Manager
Shane Horne
Wool Representative
East Coast
Shane McDowall
Commercial Manager – Retail
Sharne Purchase
Technical Field Representative
Shaun Rowe
Sheep & Beef Trainee Rep - Stratford/Taranaki
Taranaki
Shay Egan
Dairy/Sheep/Beef Rep - Otorohanga
Waikato
Simon Dodds
Technical Field Representative
Cambridge
Simon Eddington
Livestock Genetics Rep-Marlborough/Nelson/Canterbury
Upper South Island
Simon Hoban
Technical Horticultural Representative
Blenheim
Simon Luoni
Sheep & Beef Rep
Taihape
Simon Rouse
Regional Livestock Manager
Bay of Plenty
Simon Smith
Livestock Genetics Rep, Auctioneer - Hastings/Wairarapa
Hawke's Bay
Sophie Holst
Technical Field Representative
Helensville
Spence Southey
Technical Horticultural Representative
Martinborough
Stephen Fussell
Auctioneer/Wool Representative
Central Hawkes Bay
Stephen Guerin
Chief Executive Officer
Stephen Hall
Technical Horticultural Representative
Pukekohe
Stephen Hickey
Sheep/Beef/Dairy Rep - Te Kauwhata/Huntly
Waikato
Steve Annan
Deer & Velvet Coordinator
Hastings
Steve Harsant
Dairy/Sheep/Beef Rep - Dargaville
Northland
Steve Kirsopp
Sales & Design Engineer
Ashburton
Steve Morey
Sheep & Beef Rep - Kaitaia
Northland
Steve Sherson
Technical Horticultural Representative
Helensville
Steve Thomas
Technical Field Representative
Pukekohe
Steve Wilkinson
Regional Livestock Manager
Lower North Island
Steve Wood
Technical Horticultural Representative
Te Puke
Steven Josephs
Dairy Coordinator - Wellsford
Northland
Stewart Uren
Sheep & Beef Rep - Banks Peninsula
Canterbury
Stu Walsh
Dairy Rep - Oxford/Rangiora
Canterbury
Stuart Kelly
Technical Field Representative
Balclutha
Stuart Langdon
Sheep & Beef Rep - Te Puke/Tauranga
Bay of Plenty
Stuart McNaughton
Wool Representative
Southland
Stuart Paull
Technical Horticultural Representative
Christchurch
Summer Smith
Store Manager
Tuatapere
Tara Marshall
Wool Representative
Te Kuiti
Tash McQueen
Store Manager
Takaka
Tessa Dooley
Store Manager
Pukekohe
Thomas Dalley
Technical Field Representative
Balclutha
Tim Bond
Dairy Rep - Te Puke
Bay of Plenty
Tim Kyle
Sheep & Beef Rep - Ellesmere
Canterbury
Tim Mounsey
Technical Horticultural Representative
Canterbury
Tim Smith
Retail Sales Manager - Bay of Plenty/King Country
Bay of Plenty
Todd Polkinghorne
Store Manager
Wanganui
Todd Polkinghorne
Technical Field Representative
Manawatū-Whanganui
Tom Bayly
Dairy/Sheep/Beef Rep - Bay of Islands
Northland
Tom Gore
Technical Field Representative
Canterbury
Tony Blackwood
Senior Livestock Agent / Head Auctioneer
Waikato
Tony Cochrane
National Deer & Velvet Manager
Christchurch
Tony Gallen
Sheep & Beef Rep
Feilding
Tony Holden
Sheep & Beef Rep - Gisborne/Ruatoria
East Coast
Tony Sanders
Technical Field Representative
Trevor Penney
Sheep & Beef Rep - Wellsford
Northland
Trevor Todd
Technical Field Representative
Lumsden
Troy Vujcich
Sheep & Beef Trainee Rep - Kaikohe
Northland
Tyrone Yianakis
Technical Horticultural Representative
Blenheim
Vaughan Redshaw
Technical Horticultural Representative
Hastings
Vaughan Vujcich
Dairy/Sheep/Beef Rep - Kaikohe
Northland
Vaughn Larsen
Sheep/Beef/Dairy Rep - Hamilton/Raglan
Waikato
Vicky Walker
Store Manager
Marton
Victor Schikker
Dairy Rep - Ashburton
Mid Canterbury
Wally Moore
Sheep & Beef Rep - Gisborne
East Coast
Warren Caskey
Sheep/Beef/Dairy Rep - Stratford/Taranaki
Taranaki
Warren Johnson
Technical Field Representative
Hastings
Warwick Howie
Sheep & Beef Rep - Lawrence
Otago
Wayne Brooks
Lower North Island Sales Manager
Lower North Island
Wayne Fisher Hewitt
Dairy Rep - Oamaru
North Otago
Wayne Robinson
Technical Field Representative
Carterton
Wayne Stewart
Sheep & Beef Rep - Masterton
Wairarapa
William Eyre
Sheep & Beef Trainee Rep - Hastings
Hastings
William Moss
Technical Horticultural Representative
Helensville
Willie Purvis
Dairy/Sheep/Beef Rep - Rotorua
Bay of Plenty
Willie Swale
Sheep & Beef Rep - Otautau
Southland
Wynne MacLellan
Area Sales Manager
Gisborne